فروشگاه اینترنتی کالاخوان همواره بر جلب رضایت و اطمینان مشتریان خود می‌کوشد. بر این باوریم که برای ارتقای هر چه بیشتر کیفیت خدمات خود، باید بستری بر مبنای اعتماد برای مشتریان خود فراهم آوریم، از این رو پس از خرید از کالاخوان شما می‌توانید تا هفت روز پس از زمان تحویل کالا با توجه به شرایط ذیل نسبت به تعویض و یا مرجوع نمودن کالای خریداری شده اقدام نمایید.

شرایط و قوانین انصراف از خرید و بازگشت کالا

  • مشتری پس از تایید سفارش خود و پرداخت مبلغ آن، تا هفت روز کاری حق انصراف از قبول کالای غیر سفارشی را دارد. اگر کالا پیش از اعلام انصراف مشتری به مقصد او حمل شده باشد درصورتی حق انصراف جاری خواهد بود که بسته بندی کالا باز نشده باشد، همچنین هزینه حمل کالا از پرداخت اولیه مشتری کسر خواهد شد. در صورت انصراف از خرید کالای سفارشی، براساس نوع کالا و پیشرفت کار در پروسه تولید یا آماده سازی، انصراف از خرید کالا و بازگشت مبلغ سفارش منوط به کسر ۲۰ الی ۵۰ درصد از مبلغ کل کالا خواهد بود.

  • درصورتی که مشتری پس از تحویل کالا و به دلیل نقص و مشکل فنی کالا، قصد مرجوع نمودن آن را داشته باشد، حداکثر تا یک روز کاری و با اعلام جزئیات مشکل بایستی مورد را به بخش خدمات پس از فروش فروشگاه اینترنتی کالاخوان اعلام نماید. پس از بررسی مورد در صورت تایید مغایرت، نقص یا مشکل فنی کالا، براساس مقررات گارانتی اعلام شده از سوی تامین کننده نسبت به رفع مشکل یا تعویض کالا اقدام خواهد شد. این سرویس اشکالات فنی را که دراثر استفاده نادرست کاربر ایجاد شده شامل نمی شود و با توجه به این که رنگ کالا در مانیتورهای مختلف با اندکی تغییر مشاهده می شود درخصوص رنگ کالا نیز معیار مغایرت تفاوت کلی رنگ است و مغایرت شامل طیف های تیره یا روشن تر یک رنگ نخواهد شد.

  • درصورت تایید مغایرت یا نقص کالا هرگونه هزینه درخصوص تعویض یا رفع نقص به عهده کالاخوان خواهد بود. در راستای ایجاد سرویس‌‏های ارزش افزوده، کالاخوان با همکاری کلیه تامین‏‌ کنندگان خود این امکان را ایجاد نموده تا کلیه کالاهایی که نیاز به تست دارند، تا ۷ روز پس از تحویل، دارای فرصت تست باشند و هر گونه نقص فنی در دستگاه شامل سرویس تعویض بدون قید و شرط و فراتر از سرویس گارانتی محصول، می‏‌شود. لازم به ذکر است که با توجه به گستردگی گروه‌های کالای ارایه شده در وب سایت کالاخوان، کلیه محصولاتی که باید از نظر فیزیکی سالم به دست مصرف کننده برسند دارای گارانتی سلامت فیزیکی هستند و مشمول ۷ روز مهلت تست و بازگشت کالا نمی‌شوند. همچنین عکس محصولات جهت اطلاع و کمک به خرید مشتری است و از آنجا که ممکن است در پاره ای جزییات با کالای اصلی تفاوت هایی داشته باشد به استناد آنها نمی توان اعلام مغایرت کرد.

  • لازم به توجه است که ایرادهای اعلام شده از سوی مشتری، توسط کارشناسان خدمات پس از فروش کالاخوان کنترل و بررسی می‏‌شود و در صورت تائید وجود نقص فنی، کالا مشمول استفاده از سرویس فوق می‏‌شود. همچنین، این سرویس اشکال‏‌های فنی که در اثر استفاده نادرست کاربر از کالا ایجاد شود را شامل نمی‌‏شود. آسیب‏‌های فیزیکی ناشی از حمل و نقل شامل استفاده از این سرویس نمی‏‌شود.

  • در صورتی که کالای برگشتی در شرایط اولیه خود توسط کالاخوان دریافت نشود، امکان برگشت وجود ندارد و کالا خارج از شرایط تعویض محسوب می شود. در صورتی که موجودی کالای آسیب دیده در کالاخوان به اتمام برسد، و کالاخوان امکان تعویض کالای آسیب دیده با کالای جایگزین را نداشته باشد، می‌تواند مبلغ کالا را به حساب خریدار استرداد نماید و نوسان‏‌های قیمت باعث کاهش و یا افزایش این مبلغ نمی‌‏شود.


فهرست

مقایسه 0